Rubriky
Speciály

Speciál: Super Mario Vs. emulátor Dolphin

Speciál k události vydání kolekce trojrozměrných Super Mario her na Nintendo Switch. Kdo je schopnější? Komunita bez nároku na mzdu versus armáda placených profesionálu.

A jde se na hry

Super Mario 64

Jeden z největších tahounů celé kolekce, který už vizuálně velmi zestárnul a potřeboval přeleštit. Bohužel mám pro nás všechny špatnou zprávu. Modernizaci se této hry dostalo poskrovnu. Kromě lepších textur a vyššího snímkování mnoho problému přetrvalo. Hra pořád běží v poměru 4:3 v rozlišení 720p což na vaší TV a Switch dělá černé pruhy na obou stranách zobrazované plochy. Druhá analogová páčka nebyla využita k plnému, volnému pohybu kamerou. A některé textury zůstaly nezměněny. Některé pravopisné chyby v dialozích byly odstraněny. Ano ještě jich tam dost zůstalo. A jako třešnička na dortu. Hra na Switchi běží jako emulovaná ROM. 🙂

Mario 64 v kolekci 3D All-Stars

Co dělá Dolphin lépe?

 1. Hra běží v poměru stran 16:9 při 60 snímcích za vteřinu.
 2. Hra běží v HD rozlišení tj. 1080p až 4K.
 3. Komunitní balíček HD textur má lepší kvalitu.
 4. Druhou analogovou páčku lze plně využít k otáčení kamery.

Super Mario Sunshine

Toto je hra (a není jediná), která demonstrovala schopnosti konzole Dolphin ehm myslel jsem GameCube, simulovat fyziku vody. Hrála se na ovladači, který je dodnes považován za jeden z nejlepších ovladačů vůbec. Cena kopie hry z původního GC jsou dnes nesmyslně vysoko a vydání hry v kolekci ji tak velice zpřístupnilo masám. Ovšem neduhy zůstaly. Hra obsahuje stejné glitche a nové přibyly, neběží ve Full HD při 60 snímcích. Pokud se ptáte, zda se hra dá hrát s GC ovladačem přes adaptér k Super Smash Bros., tak odpověď zní NE.

Super Mario SunShine v kolekci 3D All-Stars

Co dělá Dolphin lépe?

 1. Hra běží v HD rozlišení tj. 1080p.
 2. Komunitní balíček HD textur má lepší kvalitu.
 3. Umí emulovat původní GC ovladač.
  1. Lze jej přes adaptér připojit k PC.

Super Mario Galaxy

Dovršení kolekce. Jedná se o Mario hru, o které se těžko mluví. Toto dílo si prostě musíte zahrát. Otázkou ovšem zůstává, zda k tomu nepostačí původní vydání na Nintendo Wii. Hra vypadá identicky. V portable modu se hraje ještě hůře. Pohyby Wii ovladačem nahrazujete dotyky prstem na obrazovku a to není dvakrát uživatelsky přívětivé řešení. Jste tak vlastně nepřímo nucení vlastnit Switch s dokem k TV. Chválím alespoň těch 720p při 60 FPS. A na závěr? Absence druhého dílu je k smíchu. Tak proč se produkt jmenuje 3D All-Stars, když v něm jedna starší 3D hra absentuje?

Super Mario Galaxy v kolekci 3D All-Stars

Co dělá Dolphin lépe?

 1. Hra běží v HD rozlišení tj. 1080p
 2. Komunitní balíček HD textur má lepší kvalitu.
 3. Umí připojit Wiimote a rozběhnout Dolphin Bar. Alternativa senzor baru.
 4. Rozběhne ve full HD i druhý díl.

Závěrem

Pro vlastníky původních kopií se kolekce her nejeví jako nutnost. Smysl dává Mario 64, který je dnes v původní verzi těžko hratelný a špatně dostupný. Pokud jste tyto hry předtím nehráli, máte ideální příležitost. Objednejte si kolekci dokud to jde a užívejte si excelentní Mario hry, které definovaly žánr plošinovek. Pro všechny ostatní (je vás menšina) se jedná o krásný sběratelský kus a investiční příležitost. Vzkaz pro Nintendo? Ostuda!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *