Rubriky
Návody na hry

The Legend of Zelda: Ocarina of Time (3D) – Kokiri Forest

Hra začíná v momentě, kdy víla jménem “Navi” navštíví Linka v jeho útulném příbytku…

Kokiri Forest (Les Kokiri)

Hra začíná v momentě, kdy víla jménem “Navi” navštíví Linka v jeho útulném příbytku. Letitý strom Deku “Deku Tree” si žádá setkání s mladým kokiri. Jedná se o poctu, které se vám dostane jen jednou za život. Vyjděte ven z Linkova domu a promluvte si se Sariou “Saria”, vaší kamarádkou z dětství. Od této chvíle jste připraveni na dobrodružství, které je před vámi.

Najdi meč a kup štít

Po cestě k prastarému stromu Deku zjistíte, že cestu dále blokuje kokiri skřítek Mido. Je neoblomný a nepustí Linka dovnitř stromu, dokud se ihned ne vybavíte mečem a štítem. A jelikož na začátku hry těmito předměty nedisponujete, vaším prvním úkolem je získat “Kokiri Sword” a “ Deku Shield”.

První na řadu přichází meč. Jihozápadně (na mapě vlevo dole) se nachází malá oplocená oblast s názvem “Forest Training Center”. Vedle cedule je škvíra, kterou se protáhněte na druhou stranu. V této oblasti v každém jejím rohu naleznete modrou rupii a také vám rohy a vychlípeniny pomohou uhýbat před balvany. Takto se balvanům vyhněte dvakrát a v dalším výklenku je velká truhla s klíčovým předmětem “Kokiri Sword”. Nyní se můžete nejen bránit a útočit. Ale také sekat trávu a sbírat tak rupie a jiné předměty.

Po meči přichází na řadu štít. Štít si na rozdíl od meče musíte koupit v místním krámku (budova s červenou střechou) “Kokiri Shop” za cenu 40 rupií. Nějaké rupie už máte u sebe z cesty za mečem. Chybějící sumu lze nalézt různě ve vesnici a také sekánim trávy.

Zpět ke stromu Deku

Nyní si znova promluvte s Midem “Mido”. Mido vás pustí ke stromu. Během cesty se ze země vynoří nový protivník “Deku Baba”. Pomoci meče jej porazte. Po jeho poražení získáte “ Deku Sticks”, které v následující fázi hry slouží jako nástroj k zapalování pochodní, pavučin a dále k přenášení ohně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *