Rubriky
Návody na hry

SteamWorld Dig – Jeskyně – Archea

Český návod na hru SteamWorld Dig. Podrobný popis všech jeskyní v oblasti Archaea.

Popis

Jeskyně ve hře SteamWorld Dig nejsou tak časté jako v jeho pokračování. Jsou i hůře označené. Jeskyně s novým vybavením jsou označeny po vzoru hry římskými číslicemi. Nepovinné jeskyně jsem označil pro přehlednost průvodce číslicemi arabskými.  Pro lepší orientaci uvádím jednotlivé hloubky, ve kterých se dané jeskyně vždy nacházejí.

Hlavní jeskyně

I.

Hloubka: 32m
Vybavení: Speed Boots
Obsah jeskyně: 2x Citrine, 3x Orb

Uvolněte dva balvany a nechte spadnout trilobita na drolící se zeminu. Nezastavujte se, neboť se pod vámi nachází ostny. Zde se cesta dělí na dvě. Můžete pokračovat po stěně vlevo směrem nahoru. Zde však potřebujete vylepšení pro dvojitý skok. Vydejte se tedy dolů skrz drolící se zeminu. Na dně jeskyně naleznete vylepšení “Speed Boots”. Jak už název napovídá, toto vylepšení vám umožní rychleji běhat. Proběhněte spodní šachtou zpět ke vstupu. Na jejím závěru se nachází ruda “Citrine”. Tu získáte tak, že uvolnite balvan nad vámi, který vám poslouží jako plošina. V části kde musíte využít běh pro větší výskok, se rozběhněte místo vlevo do prava. Je zde tajná šachta, zde se rozběhněte vpravo a najdete úložiště orbů. Nyní se do jeskyně vraťte a vydejte se cestou za drolící se zeminou po stěně vlevo směrem nahoru. Skákejte po kostkách zeminy až narazíte na další “Citrine”.

SteamWorld Dig – Cesta pokračuje i vlevo po stěně.

Sequence Breaker 1/2: Vstup do jeskyně s generátorem se nachází ve stropní části jeskyně. Zde se nejde dostat jinak než osvojením techniky dvojitého skoku po stěnách. V jeskyních nemůžete používat předměty. To znamená, že vám není dovoleno si postavit žebřík.

II.

Hloubka: 89m
Vybavení: Steam Jump
Obsah jeskyně: 10x Orb, 4x Bronzite, 2x Ironium, Quartz

Rozběhněte se vlevo a vyskočte pro ozubené kolo. Nedaleko se nachází úložiště “Orbů”. Seskočte šachtou dolů a pokračujte vlevo. Překonejte mechanickou želvu a na konci na vás čeká vylepšení “Steam Jump”. Nyní vyskočíte výše a to pomoci vody. Cestou zpět do středu jeskyně seberte horniny “Bronzite” a “Ironium”. Nyní se vydejte do pravé části jeskyně. Doplňte si vodu a výskokem zničte celkem dva kusy zeminy. Ten druhý se nachází více vpravo. Druhá vás dovede k uzavřené bráně se třemi pákami. K otevření brány pohněte jen s pákou uprostřed a vpravo. Zde se nachází hornina 2x “Bronzite” a velké úložiště orbů. Uvolněte si cestu zpět. Nad vámi se nachází “Ironium, Quartz a na konci stropní šachty “Bronzite”.

III

Hloubka: 157m
Vybavení: Drill
Obsah jeskyně: 2x Quartz, Chocolotine

Jediná cesta, kterou se nyní můžete vydat je vlevo. Vaším úkolem je aktivovat tři páky pro otevření cesty k vylepšení. Začnete levou části jeskyně. Skákejte nahoru. Nad vchodem se nachází ozubené kolo. Rozbijte zeminu vpravo. Našli jste tajnou místnost “Secret Area”. Pokračujte směrem nahoru a narazíte na první páku ze tří. Zatáhněte za páku. 

    Nyní se vydejte do pravé části jeskyně a dolů narazíte na dvě až tři mechanické želky chodící po měkkém povrchu. Vytěžte “Quartz”, “Chocolotine” a na samém konci šachty zatáhněte za druhou páku ze tří. Uvolněte si cestu dál. Nyní se nacházíte opět u centralního žebříku. Opět se vydejte do pravé části jeskyně a podkopejte velký balvan. Proběhněte k druhému balvanu a vyskočte na plošinu nad vámi. Zde se ve stropní části ukrývá “Quartz”. Nyní propadněte skrz zeminu a výskokem uvolněte balvan nad vámi. Takto si zpřístupníte cestu k poslední páce. Za páku zatáhněte. 

    Nyní se vydejte nově otevřenými dveřmi. Dojděte k pyramidě z kamene a přes její vrchní část propadněte skrz zeminu až k vylepšení “Drill”. Jste připraveni pokročit do další oblasti s názvem “Old World”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *