Rubriky
Návody na hry

Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back – Tipy a triky

Český návod na Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back. Obsahuje tipy a triky pro pohyb s Crashem a časové výzvy úrovní Piston It Away a Spaced Out.

Časové výzvy

Piston It Away

Opravdu chápu že vás tato úroveň opravdu stresuje. Na internetu mi to přišlo, že tahle zlatá relikvie byla důvod (+ Spaced Out), proč spoustu lidí nemá platinu. Podíváte se na video, level odehrajete podle videa a stejně to nestačí. Tak v čem je háček?

Odpověď zní cykly. V původní trilogii existuje několik různých schémat jak se chovají nepřátele a překážky. Mnohé z nich začínají ve chvíli, kdy se daná pasáž načte do paměti. Několik cyklů začíná ve chvíli, kdy Crash překročí neviditelnou hranici (například Ruination). Cykly v úrovních PIA a SO začínají nezávisle na vaši akci. Ve chvíli, kdy se úroveň spustí (animace teleportace), cykly běží. Animace při prvním spuštění úrovně je delší než po první smrti a to je důvod, proč se cykly jeví jiné.

Časovka fakticky začíná až u druhé elektrické chobotnice. Do tohoto místa vždy doběhnete ve stejný čas (10-11 vteřin). Zde seberte krabici a snažte se dostat přes oba písty najednou. Stejně jako na obrázku níže.

Piston It Away – První sada pístu se dá uběhnout najednou.

Tento krok vám ušetří zhruba 2 vteřiny. Vyvstává ale druhý problém. Druhé písty jsou zavřeny. Zde se mi osvědčil jeden fígl, který mi žádné video neřeklo. V místě se třemi elektrickými pavouky si druhým z nich nechte udělit zranění. Písty, které se nově objeví na obrazovce zůstanou nahoře. Je to způsobeno tím, že Crash je po zásahu zhruba tři vteřiny nesmrtelný a písty ho tak nesmí zamáčknout. Víz druhý obrázek.

Piston It Away – Trik pro zdvižené písty.

Já se vždycky snažil úroveň proběhnout bez zranění. Tento přístup mi ale způsoboval, že písty byly dole a já se tak ke dvojici chodících robotů dostal až kolem 40. vteřiny. Pamatujte: Vždy je rychlejší se nechat popálit nebo zasáhnout chapadlem, než zamáčknout pístem.

Shrnutí

  1. Úroveň má části, kde doběhnete vždy ve stejný čas.
  2. Učte se cykly, které začínají po první smrti ne po načtení úrovně.
  3. Tlačte obrazovku co nejvíce vpravo.
  4. Vyplýtvejte Aku Aku masku, restartujete tím cyklus.
  5. Dělejte si přestávky, jezte, pijte, choďte na toaletu. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *