Rubriky
Návody na hry

Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back – Tipy a triky

Český návod na Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back. Obsahuje tipy a triky pro pohyb s Crashem a časové výzvy úrovní Piston It Away a Spaced Out.

Skáčeš ty, skáču já…

Základní skok

Možná si kladete otázku proč mám zapotřebí řešit něco tak banálního jako je skákání. Ono to ale důležité opravdu je. Hra bude buď přiměřeně obtížná a nebo doslova pekelná, podle toho jak umíte s Crashem skákat. Hra rozlišuje dva skoky. Malý skok a velký skok. Malý skok vytvoříte krátkým, lehkým stisknutím tlačítka pro skok (X, A…) Velký skok vytvoříte tak, že tlačítko pro skok po stisku na delší dobu držíte stisknuté.

Vlevo na obrázku malý skok a vpravo na obrázku velký skok.

Skluz s výskokem

Základní pohyb téměř pro všechno. Dokáže zlikvidovat většinu nepřátel. Zrychlí to váš pohyb, máte větší kontrolu nad dopadem a také obranu proti útokům. Dostanete se i do míst, která jsou jinak těžce přístupná. Další výhodou je, že pokud skluz provedete těsně u okraje, nad propastí máte malé časové okno pro provedení výskoku . Jiným slovy hned nespadnete do propasti. Rozběhněte se, stiskněte tlačítko pro skluz a vzápětí proveďte výskok. Pokud máte běžecké botky, váš skok bude delší.

Skákání po objektech

Mezi objekty řadíme krabice s jablky, TNT, Nitro krabice a nepřátele na které můžete skočit. Pokud na tyto objekty uplatníte malý skok, příjdete o rychlost pohybu. Pokud na ně uplatníte velký skok a po celou dobu budete držet stisknuté tlačítko pro skok, doskočíte nejen dál a výš, ale nepřijdete tak o dynamiku pohybu. Následující obrázek ukazuje jak získat životy navíc z bonusové cesty v úrovni “Diggin’ It”.

Skákání po objektech v úrovni Diggin’ It.

Skok s otočkou

Následují manévr nikdy nebyl oficiálním Crashovým pohybem. V původním originálu se jednalo o chybu. Když vyskočíte z podřepu a téměř ve stejnou chvíli stisknete tlačítko pro otočku, tak vyskočíte mnohem výše a dál. Tento trik vývojáři přenesli i do remastru a jeho používání zakomponovali do časových výzev. Dřepněte si, vyskočte a zároveň stiskněte tlačítko pro otočku (útok). Tento pohyb lze provést i za běhu. Následující obrázky znázorňují, jak získat krabici ve vzduchu v úrovni “Turtle Woods”, pokud si omylem zabijete želvu.

Výskok s otočkou v úrovni Turtle Woods.

Skluz s otočkou

Další kombinace pohybu, která se zrodila z chyby. Kombinaci skluzu během běhu a otočky docílíte větší rychlosti pohybu a na krátkou dobu budete dokonce nesmrtelní. Tímto pohybem se dá narážet do zelených beden bez ztráty života. Běhejte, stiskněte tlačítko pro skluz a zároveň tlačítko pro otočku (útok).

Názorná ukázka skluzu s otočkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *