Rubriky
Návody na hry

Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back – Barevné diamanty

Český návod na Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back. Popis pro získání všech pěti barevných diamantů.

Popis

Ve hře Crash Bandicoot 2 se nachází celkem 42 diamantů. S drtivou většinou z nich nebudete mít žádný problém. Pět z nich však je speciálných. Narozdíl od ostatních se odlišují unikátní barvou. K jejích získání musíte splnit konkrétní podmínku v konkrétní úrovni. Jejich získání vám zpřístupní alternativní cestu v konkrétních úrovních. Barva diamantu koresponduje s barvou plošiny. Alternativní cesta v úrovni “Spaced Out” je specifická v tom, že k jejímu celému průchodu potřebujete všechny barevné diamanty.

Jednotlivé diamanty

Modrý diamant

Úroveň: Turtle Woods (1-1)
Odemkne: Alternativní cestu v úrovni Hang Eight (1-3), Spaced Out (5-5)

Modrý diamant se nachází v první úrovni prvního patra. Jeho získání je poměrně jednoduché (oproti ostatním diamantům). K jeho získání vám totiž stačí abyste úroveň dokončili a přitom nerozbili ani jednu bednu! V místě se stěnou z beden použijte výskok ze skluzu.

Červený diamant

Úroveň: Snow Go (1-2), Air Crash (2-2)
Odemkne: Alternativní cestu v úrovni Snow Biz (2-1), Spaced out (5-5)

Na červený diamant narazíte během průchodu úrovni. Ale je příliš vysoko. K jeho získání musíte do jiné úrovně. A to konkrétně do úrovně “Air Crash (2-2)”. Zde se dostaňte do části s prvním surfem. Neskákejte na prkno, ale pomoci beden ve vodě se dostaňte na plošinu vpravo (obr.1). Zde se nachází alternativní konec úrovně a vy se ocitnete v podzemní část s jednotlivými teleporty (obr.2). Zde si hru uložte a a vstupte do “Snow Go”. Projděte alternativní cestu na jejímž konci se nachází skok do propasti s červeným diamantem.

Vlevo obr.1 a vpravo obr.2.

Zelený diamant

Úroveň: The Eel Deal (2-5)
Odemkne: Alternativní cestu v úrovni Ruination (4-4), Spaced Out (5-5)

Zelený diamant se skrývá za falešnou stěnou. V úrovni “Eel Deal” se dostaňte do bodu, kde se cesta dál dělí vlevo a vpravo. V části napravo narazíte na místnost plnou beden s nitroglycerinem. Stěna za nimi je však iluze. Projděte stěnou a pokračujte dále. Na konci na vás bude čekat již zmíněný zelený diamant.

The Eel Deal – Za hromadou nitro krabic cesta nekončí.

Žlutý diamant

Úroveň: Plant Food (3-1)
Odemkne: Alternativní cestu v úrovni Sewer or Later (3-2), Spaced Out (5-5)

Dostaňte se k druhému záchytnému bodu (checkpoint). Od tohoto místa se vám v rohu obrazovky spustí časomíra. Vaším úkolem je se dostat na konec úrovně dříve, než vyprší čas. Samozřejmostí je, že nesmíte zemřít. Tento diamant doporučuji získat až po porážce “Neo Cortex”. S běhacíma botkama je to vše jednodušší. PS: Jo a taky pokud máte u sebe dvě Aku-Aku masky.

Fialový diamant

Úroveň: Bee-Having (4-5)
Odemkne: Alternativní cestu v úrovni Spaced Out (5-5)

V úrovni “Bee-Having” se dostaňte do bodu, kde narazíte na nitro krabice ve formě schodů. Ve skutečnosti to nejsou nitro krabice. Na schody vyskočte a dostanete se do jinak nepřístupné části úrovně. V části s krtky všechny zabijte a ze země vyroste houba. Pomoci houby přeskočte k diamantu.

Bee-Having – 100% nefalšované schody do nebes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *